בלוג

עושה כבוד לאבא – ראיון עם סקאזי

סטודנטים, אנשי עסקים, פנסיונרים ואפילו גולשי גלים – אזרחות פורטוגלית הפכה כבר מזמן למצרך מבוקש, אצל רבים המבקשים ללמוד, להתפתח עסקית, להיות נופשי-קבע או לגור בארץ השמש של אירופה. ביניהם, גם כמה כוכבים, אשר האזרחות הזרה מקל מאוד על נסיעותיהם ברחבי העולם.

תפסנו את סקאזי – או, בשמו המקומי – אשר סוויסה (הוא מרוקאי?!) לראיון בזק בזמן שהוא בא אלינו לעדכון מצב. אז סקאזי, איפה תפסנו אותך?

“תפסתם אותי בדיוק בשבוע מעבר דירה בת”א אחרי 3 חודשים שלא הייתי בארץ”.

כצפוי, סקאזי עובד בקצב מטורף ומשחרר טראק חדש כמעט כל שבועיים – מהם הדברים האחרונים שיצא לך לעבוד עליהם?

 “לאחרונה, הוצאתי טרק על בלה צ’או מקאסה דה פפל”.

כמובן שבדקנו, והטראק כבר על גבול ה500K ביוטיוב בלי למצמץ (מזהירים שאתם עלולים לזמזם את זה שבוע). אבל סקאזי ממש לא עוצר שם; מה הלאה?

 “בקרוב אני עומד להשיק עם סוני העולמית טראק על Suavemente”.

אז חברים/ות, יש למה לחכות, הוא מבטיח לעדכן אתכם/ן בנוגע לטראקים חדשים.. – רגע! עצרו! התכנסנו פה לדון על אירופה (שהוא אגב מבטיח גם בזה לעדכן אתכם/ן).

נכון לעכשיו, הוא מתכונן לטור סוף השנה שלו -שזהו, כאמור, הטור האינטנסיבי ביותר, והדרכון שלו עובד שעות נוספות! אז מה מצב הפספורט שלך?

“אני מחליף דרכון כל שנתיים”.

מכיוון שאשר עבר בזריזות כבר אישור קהילה, כעת נמצא בשלב הטריקי של סריקת הדרכון (הוא מחליף דרכון כל שנתיים כי פשוט נגמר לו בו המקום), עליו הצוות שלנו עובד שעות נוספות עקב כמות החותמות המרשימה. תכלס, בינינו, למה אתה צריך אזחרחות אירופאית בכלל, חוץ מהנוחות של לא להזדקק לכל כך הרבה חותמות?

“המניע העיקרי שלי הוא שאוכל להכנס למדינות שהדרכון הישראלי לא מאפשר, אבל שלא תבינו לא נכון – אני לעולם לא אוותר על הפספורט הישראלי שלי. ישראלי גאה הייתי ואהיה, אך – למשל – אם הדרכון הלך לאיבוד, אוכל להמשיך את הטור בלי בעיות כשיש לי דרכון נוסף כגיבוי”.

גאים להיות אלו שיספקו את יכולת המעבר לצד הגיבוי, אבל למה דווקא אנחנו?

“הגעתי דרך המלצות חברים, מפה לאוזן”.

אז קודם כל – המון תודה לחברים אשר המליצו עלינו. אנחנו להוטים להרתם למשימה להפצת מוזיקה בעולם, לדאוג לתת לה בוסט קטן של יעילות במעבר במחלקת ההגירה (תמיד נחמד), ועל הדרך גם לכבד את השורשים מצד סוויסה.

“אבא שלי ספרדי. מה, לא ניתן ריספקט? אבא שלי גדל ממש בגבול בין ספרד למרוקו”.

עם שורשים מובהקים בכיס, המומחים שלנו בטוחים שתזכו לראות את התמונה המסורתית שלנו עם סקאזי, מחייך.

“עכשיו זה בידיים שלכם”.

אל דאגה, אנחנו על זה.

אולי גם לכם מגיעה אזרחות פורטוגלית?

בדקו זכאותכם עכשיו

מהם שמות המשפחה וארצות המוצא של משפחתך?

מצד האב


מצד האם


בדוק זכאות