בלוג

וויזה לארה”ב לבעלי דרכון אירופאי

תכנית הפטור מויזה (WVP) מאפשרת, תחת תנאים מסוימים, לבעלי דרכון של האיחוד האירופי, ממדינות מסוימות, להיכנס לארה”ב למטרות בילוי, עסקים, או מעבר – ללא צורך בהנפקת ויזה. מדובר בתהליך קצר (וגם לא יקר), אשר יאפשר כניסה ללא “בירוקרטיה” במשך שנתיים, וניתן לחדשו ללא קושי. מהו אישור ESTA, האם בעלי אזרחות פורטוגלית יכולים להפיקו, וכיצד משתמשים בו? הכול על ויזות לארה”ב לבעלי דרכון אירופאי – במאמר שלפניכם.

 

פטור מויזה לארה”ב – וההליך הקצר והפשוט המחליף אותו

 

כאמור, ארה”ב מאפשרת לבעלי דרכון מ – 36 מדינות (בהן מדינות האיחוד האירופי כמו ספרד ופורטוגל, וגם אוסטרליה, ניו זילנד, יפן, קוריאה, ומדינות נוספות) כניסה לארה”ב ללא הנפקת ויזה משום סוג. במקום ויזה – על התייר המבקש להיכנס לארה”ב להיות מצויד באישור ESTA – אישור המונפק באופן מקוון ובתשלום של 14$ בלבד לרשויות האמריקאיות, והוא בעיקר מאשר כי מדובר באדם ללא רקע פלילי, שלא נעצר בגין עבירה פלילית בעבר, שלא סורבה כניסתו לארה”ב, ושהוא לא גורש מהמדינה מכל סיבה שהיא.

 

דרכון אירופי להנפקת ESTA – קווים לדמותו

 

טופס ESTA המאפשר כניסה לארה”ב ללא ויזה, מונפק באמצעות מילוי מקוון ולא ארוך (באנגלית) ותשלום של 14$ – או באמצעות שימוש בשירותי חברה מתווכת מישראל, אשר תגבה תשלום נוסף ותאפשר מילוי הפרטים בעברית והגשת טופס מתורגם מטעמם בשמך כולל ליווי והנחיות נוספות בתהליך. טופס ESTA בדרך כלל מופק בתוך מספר ימים, ונשלח בדואר למבקשו. את הטופס יש להצמיד לדרכון והוא תקף למשך שנתיים – כלומר, ניתן להשתמש בו עבור כניסה לארה”ב ללא ויזה מספר פעמים לא מוגבל במהלך השנתיים הללו. לאחר שנתיים, ניתן להפיק טופס ESTA חדש.

 

על מנת להפיק טופס ESTA, חשוב להצטייד בדרכון בעל המאפיינים הבאים:

 

  • הדרכון מכיל שבב אלקטרוני (E-Passport), אם הופק או חודש מאז אוקטובר 2006
  • הדרכון מכיל תמונה דיגיטלית, אם הופק או חודש בין אוקטובר 2005 לאוקטובר 2006
  • אם הדרכון הופק או חודש לאחרונה לפני שנת 2005 – ללא דרישות
  • הדרכון חייב להיות תקף למשך שישה חודשים לפחות בעת הגשת הבקשה לטופס ESTA. במהלך הביקור בארה”ב תידרשו לתוקף דרכון של לפחות 90 יום מיום סיום הביקור המתוכנן.

 

מה קורה עם ויזות עבודה בארה”ב?

 

בעלי דרכון אירופאי נהנים גם מהקלות ותהליך פשוט יותר מהנפקה של ויזות עבודה לתקופה של עד 90 יום (שלושה חודשים) בארה”ב. ביחס לתהליך הנפקת ויזת עבודה לישראלים המעוניינים לעבוד בארה”ב – התהליך לבעלי דרכון אירופאי הוא פשוט, קצר, ונוח הרבה יותר. במקרים של הנפקת ויזת שהייה או עבודה ארוכה יותר – גם במקרים של בעלי דרכון אירופאי התהליך הוא ארוך יותר, וחשוב לבדוק כל מקרה לגופו.

 

יש לכם דרכון אירופאי? זה הזמן לטייל בארה”ב!

 

הטיפול הפשוט והקצר בהוצאת מסמך המחליף את הויזה לטובת ביקור בארה”ב הופך את הטיול לארה”ב פשוט הרבה יותר. אם יש לכם דרכון אירופאי המתאים לתכנית הפטור מויזה – תוכלו לגשת למלא את טופס הבקשה לטופס ESTA, ומיד להתחיל לארוז. נסיעה טובה

אולי גם לכם מגיעה אזרחות פורטוגלית?

בדקו זכאותכם עכשיו

מהם שמות המשפחה וארצות המוצא של משפחתך?

מצד האב


מצד האם


בדוק זכאות